Бр. 13 (2761), год. ХХХV, 2 - 8 април 2024 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Победа и загуба за монтанските отбори
Монтана се наложи с 4:1 Академик (Свищов) в среща от XV кръг на първенството на зона “Велико Търново” за юноши младша възраст. Малките монтанци бяха догонващи в резултата и стигнаха до победата в края на мача, игран на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс “Огоста”. Гостите поведоха в 19-та мин. чрез Иван Сандулов. Чак в 78-та мин. Мирислав Милков възстанови равенството. Две по-късно обратът бе факт, след попадение на Кристиян Асенов (80). Отново Милков бе точен в 89-та мин., а крайното 4:1 оформи Симеон Симеонов в поеследните секунди на редовното време.
С успеха си отборът на Монтана измести Академик от третото място във временното класиране, като вече има 27 точки и 35-9 голова разлика, но е и с два мача по-малко от втория Локомотив (Горна Оряховица). Лидер при U17 с 37 точки е Етър (Велико Търново).
“Виолетовите” от старопрестолния град увеличиха аванса си, след като се наложиха с 6:2 при гостуването си на ДФК Прециз в друга среща от кръга. На стадиона в бившия завод “Прециз” домакините имаха превес през първото полувреме и поведоха с 2:0 след попадения на Боян Цветанов (2, 13). След почивката обаче те не издържаха физически и допусннаха обрат. По два гола за Етър вкараха Борислав Пчеларов (71, 80) и Рафаел Чолаков (84, 88), разписаха се още Нехад Курдов (55) и Ивайло Чапкънов (76).