Бр. 46 (2695), год. ХХХIII, 22 - 28 ноември 2022 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Монтана не успя и при втория си опит срещу ПАОК
Отборът на Монтана загуби и втората си среща с ПАОК от 1/16 финалите на турнира “Чалъндж Къп”. След 0:3 (-19, -15, -16) в Солун възпитаниците на треньора Даниел Пеев отстъпиха с 1:3 (-20, -16, 23, 20) и на реванша в зала “Младост” и приключиха участието си в третия по сила клубен турнир в Европа. Двубоят бе посетен от рекордните за сезона над 400 зрители, като дълги опашки за билети се извиха в минутите преди началото му.
Надеждата на домакините бе свързана със завръщането в игра на опитният Теодор Тодоров, който пропусна първия мач заради контузия. 208-сантиметровият център бе само на две тренирировки и не успя да помогне на родния си тим. Гостите определено бяха и по-класният съперник и с лекота спечелиха първите два гейма. Отпускане в третия позволи на Монтана да го спечели, но в четвъртия гърците отново бяха на ниво.
Димитър Калчев и влезлият като резерва Любослав Симеонов отбелязаха по 9 точки за домакините. Над всички в състава на ПАОК с 25 точки (7 аса и 55% успеваемост в атака) бе белгиецът Брам Ван Ден Дриес.