Бр. 28 (2776), год. ХХХV, 23 - 29 юли 2024 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Монтанци със зрелищно равенство срещу грузинци
Монтана (четвърти във Втора лига) и убедителният лидер в Еровнули лига (второ ниво на Грузия) Колхети (Поти) направиха зрелищно 3:3 в контролна среща в Алания, където двата отбора са на лагер. И шесте гола падаха през първото полувреме, като монтанци на два пъти повеждаха в резултата, а в края на мача изпуснаха дузпа.
Кевин Беманга откри голеадата в 16-та мин. с бомбен шут от 20 метра. Отново 25-годишният френски флангови нападател покачи в 36-та мин., след асистенция от дясно на Стивън Кирилов. Само две по-късно грузинският тим намали, а след още две и изравни. В 43-та мин. Емил Янчев изведе Владислав Цеков-Каската в пеналта и той не сгреши останал сам срещу вратаря. Секунди преди почивката равенството отново бе възстановено.
През второто полувреме играта продължи да бъде динамична, но този път двата отбора бяха по-прецизни в защита. В 78-та мин. направилят много силен мач Кевин Берманга бе спънат в наказателнното поле и Монтана получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Влади Цеков, но вратарят усети ъгъла и спаси удара му от бялата точка.
Това бе втора проверка за Монтана на лагера в турския курорт. В първата възпитаниците на треньора Николай Митов победиха с 3:1 третодивизионния руски Спартак (Кострама). През уикенда пък двама футболисти празнуваха рождени дни. В събота Влади Цеков навърши 24 години, а в неделя титулярният страж Васил Симеонов стана на 26 г.
Монтана: Васил Симеонов, Богдан Костов, Костадин Илиев (60-Денис Динев), Димитър Буров, Никола Борисов, Франк Ландри (60-Антон Тунгаров), Стивън Кирилов, Емил Янчев (60-Александър Тодоров), Владислав Цеков, Илия Русинов (60-Александър Аспарухов), Кевин Беманга. Треньор: Николай Митов.