Бр. 5 (2753), год. ХХХV, 6 - 12 февруари 2024 г. | Начало | Архив | Реклама | За нас | Контакт |

Тайбрек реши мача в зала „Младост“
Монтана и Левски (София) изиграха нов петгеймов мач, който възпитаниците на треньора Даниел Пеев отново не спечелиха. След поражението на 1/2 финала за Купата на България сега двата отбора се изправиха един срещу друг в дербито на XIV кръг от първенството на Супер Волей и монтанчани отстъпиха с 2:3 (-21, -18, 23, 25, -9). Загубата е втора поредна за тях в зала “Младост”, след тази от ЦСКА с 0:3.
Домакините бяха неузнаваеми в първите два гейма. В третия показаха защо специалистите ги спрягат сред претендентите за титлата. Четвъртата част бе най-драматична и в по-голямата част от нея Монтана бе догонващ. Гостите си мислеха, че всичко е решено, след като поведоха с 23-20, но домакините показаха характер и изравниха и дори имаха геймбол при 24-23. Атаката на Кристиян Валчак обаче бе спряна. Последваха две поредни блокади на Бруно Рубо, които разколебаха съперника и се стигна до тайбрек. В него Монтана дръпна с 3-1 и до 7-7 играта бе равностойна, след което Левски се откъсна и не допусна ново изравняване.
Полският диагонал Кристиян Валчак бе най-резултатен за монтанския тим с 22 точки (1 ас, 1 блок). Над всички в състава на столичани с 26 точки (6 аса, 6 блокади) бе Венислав Антов, който бе избран и за “Най-полезен състезател” MVP на мача.